Jdi na obsah Jdi na menu
 


dlohosrstá

Dlouhosrstá
Sheltie
sheltie
Tato morčata mají dlouhou rovnou srst, která jim neustále roste. Mívají na hlavě krátké chlupy . Nemají žádné rozety, korunku ani kudrdlinky.
Coronet
p8
Má hladkou rovnou srst,na hlavičce má rozetku. Mohou mít různé barvy. Plemeno vzniklo křížením sheltie a cresteda.
Peruánské morčátko
p9
Toto morče má dlouhou hladkou srst, ve které jsou dvě rozety na kyčlích. Od nic dopředu roste srst opačným směrem a přepadává přes hlavu. Obyčejně vypadají stejně zepředu jako zezadu.Na hlavě má srst krátkou, ale protože nepřiléhá těsně k hlavě, budí dojem dlouhé. Peruánská mívají až extrémě dlouhou srst, proto je důležité ji čistit / zkracovat.

 

 

 

Texel
tex
Toto morče je jako sheltie, akorát je ve vlnitém provedení.prameny chlupů se točí do spirálek. Chlupy rostou do stran, což je nejlépe patrné na hlavě, která budí dojem tupé, kulaté.
_______________________________________________________________
Merino
merino
Merino má na čele rozetku, korunku. Plemeno by se tedy dalo přirovnat k vlnitému coronetovi. Péče o srst je třeba stejně důkladná jako u texela.
________________________________________________________________
Alpaka
alpaka
Na kyčlích má dvě rozetky. Srst má vlnitou a hrubší, jako předchozí plemena. Toto plemeno je ale u nás vzácné. Péče o srst musí být pečlivá, aby nedošlo k zamotání chlupů.
_________________________________________________________________
Mohér
p6
Níže popsaný mohér se u nás nevyskytuje. Má dlouhé kudrnaté chlupy. Po těl má rozmístěny 4až 8 rozet, které bývají velké, kulaté a nesmí se překrývat. Střed rozet není větší než špendlíková hlavička. Rozety nejsou obvykle vidět. Žádoucí jsou licousy a to co nejdelší.
Rozložení rozet: 2 na hřbetě z obou stran páteře, 2 na bocích. Další 2 na kyčlích a 2 na zadečku.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář